Golvur England
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, England, 1800-talets början, polykromt bemålad urtavla märkt Brecon, fanérat i mahogny, beslag i mässing, nyckelbussning i ben, nyckel, pendel, och lod medföljer
Smärre fanérskador och sprickor, dekorelement saknas
421818
2016-11-17