Servis Formosa Masons

Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons
Servis Formosa Masons

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MASON´S, ´´Formosa´´, flintgods, servis, 49 dlr., dekor med blommor och fåglar, bestående av: 8 mattallrikar, 7 djupa tallrikar, 7 förrättstallrikar, 8 assietter, 7 tekoppar med fat, 2 rektangulära uppläggningsfat, 1 mindre samt 1 större uppläggningsfat, såsskål med fat, karott med lock, skål, 2 tekannor, 1 sockerskål med lock, 1 gräddsnipa, 1mjölkkanna, mattallrikens diameter ca 26 cm, tekannans höjd ca 22 cm

Bruksslitage med krackeleringar, Tre extra tefat medföljer

421837

2016-11-17