Parurnor Grand tour

Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour
Parurnor Grand tour

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

PARURNOR Grand tour, 1800-talets andra hälft, lock krönta med dubbelansikten med man och kvinna, dekorativa ornamnet kring hänklar och vid foten, utförda i mörkpatinerad zink och sockeln i svart marmor, höjd ca 50, socklens största vidd 21 cm.

Några oxidangrepp, nagg på socklarna, bruks och åldersrelaterat slitage.

421917

2016-11-16