Parurnor Grand tour
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PARURNOR Grand tour, 1800-talets andra hälft, lock krönta med dubbelansikten med man och kvinna, dekorativa ornamnet kring hänklar och vid foten, utförda i mörkpatinerad zink och sockeln i svart marmor, höjd ca 50, socklens största vidd 21 cm.
Några oxidangrepp, nagg på socklarna, bruks och åldersrelaterat slitage.
421917
2016-11-16