Bägare Stockholm Isak Sauer

Bägare Stockholm Isak Sauer
Bägare Stockholm Isak Sauer
Bägare Stockholm Isak Sauer
Bägare Stockholm Isak Sauer
Bägare Stockholm Isak Sauer
Bägare Stockholm Isak Sauer
Bägare Stockholm Isak Sauer
Bägare Stockholm Isak Sauer

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ISAK SAUER, bägare, silver, Stockholm 1750-tal, rund fot och mynning, vågband i relief, svisselerad dekor, invändigt förgylld, höjd ca 10,5, vikt ca 92 g

Med monogram, fotring med mindre lagning

421923

2016-11-17