Bägare och kalk silver

Bägare och kalk silver
Bägare och kalk silver
Bägare och kalk silver
Bägare och kalk silver
Bägare och kalk silver
Bägare och kalk silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ANDERS LUNDMAN, bägare, silver, Stockholm 1747, dekor med vågband i relief, höjd 9, vikt ca 50 g,
KALK, 1700-talets slut, silver, oidentifierad mästare, höjd 12,5 cm, vikt ca 36 g

Kalkens fot med lagningar, bucklor

421942

2016-11-17