Bägare och kalk silver
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ANDERS LUNDMAN, bägare, silver, Stockholm 1747, dekor med vågband i relief, höjd 9, vikt ca 50 g,
KALK, 1700-talets slut, silver, oidentifierad mästare, höjd 12,5 cm, vikt ca 36 g
Kalkens fot med lagningar, bucklor
421942
2016-11-17