Spegel gustaviansk
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, gustaviansk, 1700/1800-tal, överstycke med porträttmedaljong, rosett och lagerblad, träskuren, medaljongen i pastellage/gips, senare ytbehandling med guld och slagmetall och senare glas, spegeln bär på baksidan äldre svårtydd påskrift, höjd ca 76, bredd 30 cm.
Smärre slitage
421971
2016-11-18