Spegel gustaviansk

Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL, gustaviansk, 1700/1800-tal, överstycke med porträttmedaljong, rosett och lagerblad, träskuren, medaljongen i pastellage/gips, senare ytbehandling med guld och slagmetall och senare glas, spegeln bär på baksidan äldre svårtydd påskrift, höjd ca 76, bredd 30 cm.

Smärre slitage

421971

2016-11-18