Dosor och satkar Ryssland mm. i silver
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOSOR, 2 st, PARFYMFLAKONG, SALT- och PEPPARKAR, SIGILLSTAMP, LÄSKVAGGA, MINIATYRURNOR med LOCK, 1 par, troligen Ryssland, niellodekor, svenska importstämplar, mindre VAS, ÄGGKOPP, SALTKAR, 1800-tal, invändigt förgylld, stämplad Moskva, silver, silvervikt 520 g
Delvis monogram
421986
2016-11-17