Dosor och satkar Ryssland mm. i silver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSOR, 2 st, PARFYMFLAKONG, SALT- och PEPPARKAR, SIGILLSTAMP, LÄSKVAGGA, MINIATYRURNOR med LOCK, 1 par, troligen Ryssland, niellodekor, svenska importstämplar, mindre VAS, ÄGGKOPP, SALTKAR, 1800-tal, invändigt förgylld, stämplad Moskva, silver, silvervikt 520 g

Delvis monogram

421986

2016-11-17