Bernt Erlandsson silver

Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver
Bernt Erlandsson silver

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KAROTT MED LOCK, silver, empirestil, Bernt Erlandsson (verksam 1867-1917), Kristianstad 1917, svärtat trähandtag, invändigt förgylld, höjd ca 12, diameter ca 19 cm, vikt exkl. handtag ca 580 g

Locket med smärre stötskador

422004

2016-11-17