Bernt Erlandsson silver
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAROTT MED LOCK, silver, empirestil, Bernt Erlandsson (verksam 1867-1917), Kristianstad 1917, svärtat trähandtag, invändigt förgylld, höjd ca 12, diameter ca 19 cm, vikt exkl. handtag ca 580 g
Locket med smärre stötskador
422004
2016-11-17