Farlow flugfiskespö med rulle Sportmemorabilia

Klubbat för:

4 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

FARLOW FLUGFISKESPÖ MED RULLE, 1900-talets första del, bambuspö med två toppar, 292 resp 308 cm, rulle med originalkartong "C.Farlow& Co, Ltd, London", tygpåse, tillbehör medföljer

PROVENIENS: Den svenske olympiern Sven Landberg (1888-1962). OS-guldmedaljör i truppgymnastik i London 1908 samt i Stockholm 1912.

Läs mer

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

422028

2016-12-20