Farlow flugfiskespö med rulle Sportmemorabilia
Klubbat för:
4 200 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
FARLOW FLUGFISKESPÖ MED RULLE, 1900-talets första del, bambuspö med två toppar, 292 resp 308 cm, rulle med originalkartong "C.Farlow& Co, Ltd, London", tygpåse, tillbehör medföljer
PROVENIENS: Den svenske olympiern Sven Landberg (1888-1962). OS-guldmedaljör i truppgymnastik i London 1908 samt i Stockholm 1912.
Läs mer
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage
422028
2016-12-20