OS och VM deltagarmedaljer - pins Sportmemorabilia

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DELTAGARMEDALJER, Ishockey-VM Stockholm 1963 (PRESS)+ pin, Ishockey-VM Prag 1978 (TEAM, CONGRESS), Ishockey-VM Stockholm 1969 OS-PINS, bla Innsbruck 1964, Montreal 1976, Moskva 1980 (6 st), Calgary 1988, Seol 1988, MINNESMEDALJ, Hockey Junior World Cup of Hockey, Övriga medaljer:
Svenska Ishockeyförbundet, 1986, förgyllt silver, Stockholms Idrottsförbund (märkt 234), förgyllt silver, Stockholms Ishockeyförbund 1971 (märkt nr 20),1976 och 1986 (märkt nr 6), silver,
totalt 21 st objekt

PROVENIENS: Materialförvaltare Ulf Ericson Tre Kronor

422142

2016-12-20