Salongsbord Louis XVI-stil
Klubbat för:
15 500 SEK
Schätzwert
7 000 SEK
Beschreibung
SALONGSBORD, Louis XVI-stil, 1800-talets andra hälft, fanerat med amarant, jakaranda, lönn och rot, förgyllda beslag, intarsia av löpande hund, skivan med trompe l`oeil av böcker och bläckhorn, höjd 70,46,5x32,5 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, fanérskador
422271
2016-11-18