Axel Einar Hjorth, "Wärmdö", soffbord, NK
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, med fajansplattor Anna-lisa Thomson, "Wärmdö", soffbord, modellen formgiven för Nordiska Kompaniet, syrabetsad furu, ritningsnummer undertill 41285, höjd ca 56, 50x50 cm
Slitage, fajansplattor med nagg
422351
2016-11-21