Axel Einar Hjorth, "Wärmdö", soffbord, NK

Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, med fajansplattor Anna-lisa Thomson, "Wärmdö", soffbord, modellen formgiven för Nordiska Kompaniet, syrabetsad furu, ritningsnummer undertill 41285, höjd ca 56, 50x50 cm

Slitage, fajansplattor med nagg

422351

2016-11-21