Gryta renässans

Gryta renässans
Gryta renässans
Gryta renässans
Gryta renässans
Gryta renässans
Gryta renässans
Gryta renässans
Gryta renässans

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GRYTA, renässans, lergods, invändigt glaserad, mynningen med dekor, höjd 19 cm

Sjöfynd, Prästkrogen, Djurhamn

Lagningar, slitage

422431

2016-11-18