Carin Ellberg, Byst Nutida
Vollendet
2016-11-25
422462
| Höchstes Gebot | 4 400 SEK |
| Schätzwert | 4 000 SEK |
CARIN ELLBERG (född 1959): "Byst", signerad och daterad C. Ellberg -89, silikon med ingjutna föremål, 33 cm x 31.5 cm
Proveniens: Bukowski Auktioner, Moderna vår 1993, katalognr: 357