Soffa senempire

Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire
Soffa senempire

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SOFFA, senempire, 1800-tal, fanér i pyramidmahogny, skuren dekor med bland annat frukter och blad samt karmar med ymnighetshorn, cylindriska kuddar med skuren dekor på kortsidorna, längd ca 222 cm

Dekor- och fanérskador, märken, klädsel med fläckar, kortsidor med sprickor

422749

2016-11-26