Soffa senempire
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFA, senempire, 1800-tal, fanér i pyramidmahogny, skuren dekor med bland annat frukter och blad samt karmar med ymnighetshorn, cylindriska kuddar med skuren dekor på kortsidorna, längd ca 222 cm
Dekor- och fanérskador, märken, klädsel med fläckar, kortsidor med sprickor
422749
2016-11-26