Textil från mässhake
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TEXTIL från mässhake, 1400/1500-tal, Italien eller Spanien, föreställer S:t Paulus, silke och guldtråd, monterad i ram av päronträ och med museiglas (ej UV-glas) dagermått ca 43 x 18 cm.
Slitage med trådar borta på nedre delen av textilen.
422787
2016-11-22