ISAAC GRÜNEWALD etsning
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): Flicka vid bord, sannolikt Sigrid Hjertén, signerad med blyerts, Isaac Grünewald, med dedikation "Till Ragnar och Bettan Thiel", etsning, bildmått 22,5x13 cm bladmått 31,5x21 cm.
fläckar smärre pappersbristning, dedikation
422790
2016-11-19