ISAAC GRÜNEWALD etsning

ISAAC GRÜNEWALD etsning
ISAAC GRÜNEWALD etsning
ISAAC GRÜNEWALD etsning
ISAAC GRÜNEWALD etsning

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): Flicka vid bord, sannolikt Sigrid Hjertén, signerad med blyerts, Isaac Grünewald, med dedikation "Till Ragnar och Bettan Thiel", etsning, bildmått 22,5x13 cm bladmått 31,5x21 cm.

fläckar smärre pappersbristning, dedikation

422790

2016-11-19