Medeltida manuskriptblad
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MANUSKRIPTBLAD, sannolikt ur mässbok, 1200-tal, med text, notationer och dekorativt målade anfanger på pergament/vellum, ca 32 x 25 cm.
Omfattande skador med stora nagg i hörnen, hål veck och fläckar.
422830
2016-11-22