Medeltida manuskriptblad

Medeltida manuskriptblad
Medeltida manuskriptblad
Medeltida manuskriptblad
Medeltida manuskriptblad

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MANUSKRIPTBLAD, sannolikt ur mässbok, 1200-tal, med text, notationer och dekorativt målade anfanger på pergament/vellum, ca 32 x 25 cm.

Omfattande skador med stora nagg i hörnen, hål veck och fläckar.

422830

2016-11-22