Medeltida illumination
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ILLUMINATION ur handskrift (sannolikt tidebok) 1400-tal, Frankrike, text samt målade och förgyllda dekorativa detaljer på båda sidorna, ca 12,5 x 8,5 cm.
Mindre nagg och fläckar, blyertspåskrift.
422832
2016-11-22