Medeltida illumination

Medeltida illumination
Medeltida illumination
Medeltida illumination
Medeltida illumination

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ILLUMINATION ur handskrift (sannolikt tidebok) 1400-tal, Frankrike, text samt målade och förgyllda dekorativa detaljer på båda sidorna, ca 12,5 x 8,5 cm.

Mindre nagg och fläckar, blyertspåskrift.

422832

2016-11-22