Johan Peter Cumelin akvarell
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOHAN PETER CUMELIN (1764-1820): Parti från Finspongs bruk, bläckteckning samt akvarell, ca 29x23 cm
PROVENIENS: Enligt påskrift på baksidan har akvarellen tillhört medlemmar ur familjen Fredholm som arbetade vid Finspongs Metallverk under början av 1900-talet
Mindre skrapmärken och fläckar
422838
2016-11-28