Johan Peter Cumelin akvarell

Johan Peter Cumelin akvarell
Johan Peter Cumelin akvarell
Johan Peter Cumelin akvarell
Johan Peter Cumelin akvarell

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JOHAN PETER CUMELIN (1764-1820): Parti från Finspongs bruk, bläckteckning samt akvarell, ca 29x23 cm
PROVENIENS: Enligt påskrift på baksidan har akvarellen tillhört medlemmar ur familjen Fredholm som arbetade vid Finspongs Metallverk under början av 1900-talet

Mindre skrapmärken och fläckar

422838

2016-11-28