Risbehållare Famille noir

Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir
Risbehållare Famille noir

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RISBEHÅLLARE, porslin, Kina, 1800-tal, famille noir, kangxistil, dekor av krigsscener i emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 32 cm, diameter ca

Locket med retuscherad spricka samt glasyrnagg, den svarta emaljfärgen troligen senare

422866

2016-11-21