Soffa 1800-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, 1850-tal, Karl Johan, utdragbar, alm, sitthöjd ca 46, längd ca 197 cm
Proveniens: Ursprungligen från familjen von Seth i Byarum (Bratteborg), därefter Huitfeldsgården i Gamla Linköping
Slitage, torrsprickor,lagningar, fanérskador, fläckad klädsel, extra bit klädseltyg medföljer
422987
2016-11-22