Soffa 1800-tal

Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal
Soffa 1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA, 1850-tal, Karl Johan, utdragbar, alm, sitthöjd ca 46, längd ca 197 cm

Proveniens: Ursprungligen från familjen von Seth i Byarum (Bratteborg), därefter Huitfeldsgården i Gamla Linköping

Slitage, torrsprickor,lagningar, fanérskador, fläckad klädsel, extra bit klädseltyg medföljer

422987

2016-11-22