Stolar Karl-Johan
2016-11-22
422988
| Klubbat belopp | 1 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STOLAR, 6 st, 1800-tal, Karl Johan, alm, sitthöjd ca 46 cm
Proveniens: Ursprungligen från familjen von Seth i Byarum (Bratteborg), därefter har de stått på Huitfeldsgården i Gamla Linköping
Slitage, fläckad klädsel, en dyna skadad