Halda fickur silver 1900-talets början
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HALDA, fickur, år ca 1901, manuellt uppdrag, mineralglas, ankargång, boett signerad MH Y6 Halda Fickursfabrik, serienr: 13617, cal: O, diameter 50 mm
Verket går vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen. Medföljer kedja i doublé.
423081
2016-11-29