Ljusstakar tenn gustavianska
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, gustavianska, fyrstämplade, Carl De Flon (mästare i Växjö 1777-1817), årsstämplade 1793 resp 1794, klockad fot med dekor av pärlstav, höjd ca 16,5 cm
Slitage/patina
423151
2016-11-23