Ljusstakar tenn gustavianska

Ljusstakar tenn gustavianska
Ljusstakar tenn gustavianska
Ljusstakar tenn gustavianska
Ljusstakar tenn gustavianska
Ljusstakar tenn gustavianska
Ljusstakar tenn gustavianska
Ljusstakar tenn gustavianska
Ljusstakar tenn gustavianska

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, gustavianska, fyrstämplade, Carl De Flon (mästare i Växjö 1777-1817), årsstämplade 1793 resp 1794, klockad fot med dekor av pärlstav, höjd ca 16,5 cm

Slitage/patina

423151

2016-11-23