Renato Santarossa glasskulptur
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RENATO SANTAROSSA (Italien, född 1943): Utan titel, signerad R. Santarossa och otydligt daterad -87, glas och sten, höjd ca 83 cm
PROVENIENS: Gåva från konstnären till god vän i Düsseldorf, Tyskland, se medföljande vykort och sedan skänkt till nuvarande ägare.
Smärre repor och nagg
423369
2016-11-23