Renato Santarossa glasskulptur

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RENATO SANTAROSSA (Italien, född 1943): Utan titel, signerad R. Santarossa och otydligt daterad -87, glas och sten, höjd ca 83 cm
PROVENIENS: Gåva från konstnären till god vän i Düsseldorf, Tyskland, se medföljande vykort och sedan skänkt till nuvarande ägare.

Smärre repor och nagg

423369

2016-11-23