Matservis Limoges
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 200 SEK
LIMOGES, matservis, 33 dlr, 1900-talets första hälft, Frankrike, porslin, tillverkad för Nordiska Kompaniet, dekor av guldkant, bestående av: 7 djupa tallrikar, 8 mattallrikar, 8 assietter, 7 desserttallrikar, karott med lock, uppläggningsfat, skål
Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma. Såsskål med nagg medföljer
423444
2016-11-23