Gallerskål med fat Kina Kanton

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GALLERSKÅL MED UNDERFAT, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, med hänklar, dekor av reserver med figurscener samt blommor och fåglar i emaljfärger, längd ca 28 cm

Obetydlig glasyrnagg

423506

2016-11-25