STADION PROGRAM Stockholm Sportmemorabilia
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
STADION-PROGRAM, mm, Stockholm, (30 st), 1910-50-tal, bla "50:e Svenska Mästerskapstävlingarna i fri idrott (1895-1945)", "Brandkårens internationella tävlingar i fri idrott 1938", "Svenska spelen 1916", "Stockholmsspelen 1935", "Tysklandskampen 1938", "Landskampen Sverige-Frankrike 1950", "Elitspelen 1934", "Stockholms-loppet 1942", "Sverige-Finland 1939", "Hägg tävlingarna (även fotboll DIF-Gefle)", "Skolungdomens jubileumstävlingar i fri idrott 1936", "Juni-spelen 1943", "Triangelklubbarnas internationella tävlingar 1948", "Skolungdomens hösttävlingar i fri idrott 1937och 1942", "Landslagskampen i fri idrott till förmån för Sveriges barn, Storstäderna - Landsorten", Svenska Idrottsstjärnor i träning och kamp, magasin, 1936
Bruksslitage
423571
2016-12-20