Mask Dogon

Mask Dogon
Mask Dogon
Mask Dogon
Mask Dogon
Mask Dogon
Mask Dogon

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MASK, Dogon, Mali, troligen, patinerat trä med applikationer i trä, växtfibrer, snäckor, höjd 41 cm
Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

423703

2016-12-02