Skulptur Bakongo

Skulptur Bakongo
Skulptur Bakongo
Skulptur Bakongo
Skulptur Bakongo
Skulptur Bakongo
Skulptur Bakongo

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKULPTUR, Bakongo, Kongo, skuret trä med applikationer i lera, växtfibrer, spik, höjd 45 cm

Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

423705

2016-12-02