Fat Lars Lundwall skålfat tenn

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, tenn, 1700-talets andra hälft, Lars Lundvall (verksam i Jönköping 1761-1780/82), SKÅLFAT, tenn, 1825, otydliga stämplar, skålfatets diameter ca 33 cm

Slitage

423710

2016-11-24