Skålfat tenn

Skålfat  tenn
Skålfat  tenn
Skålfat  tenn
Skålfat  tenn
Skålfat  tenn
Skålfat  tenn
Skålfat  tenn
Skålfat  tenn

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, tenn, Zadoch Bergenholz (verksam i Vimmerby 1793-1820/25), SKÅLFAT, tenn, 1800-tal, otydliga stämplar, skålfatets diameter ca 35 cm

Bucklor, skador

423719

2016-11-24