Grön Anna servisdelar

Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar
Grön Anna servisdelar

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RÖRSTRAND, "Gröna Anna", servis, 85 dlr, bestående av: 17 tallrikar, 1 jubileumstallrik, 11 mindre assietter, 9 större assietter, 15 kaffekoppar med fat, 10 djupa tallrikar, 3 tekoppar med fat, 2 muggar, 1 större såssnipa, 1 mindre såssnipa, 1 ytterkruka, 5 äggkoppar, 1 mindre uppläggningsfat, 1 större uppläggningsfat, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 1 figurin, 1 mjölkkanna, 1 kastrull, 1 ugnsfast skål, 1 karott med lock

Bruksslitage, smärre krakeleringar på några delar, färgskillnader, 1 extra kaffekopp med fat medöljer (fatet med nagg)., 1 extra tekopp med fat medföljer (fatet med nagg på undersidan), 1 etxra mattallrik medföljer, 1 extra djup tallrik medföjer

423781

2016-11-24