Svenska slott och herresäten 5 vol
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början. Red. Albin Roosval. Stockholm 1909.
4:o. Rikt illustrerad.
Röda samtida skinnband, guldpressad ram och vapen i guldtryck på främre pärm. 5 vol och 3 häften
Småland, Uppland, Skåne, Västergötland, Södermanland.
Häften i Ny följd
Skador, 1 pärm lös.
423852
2016-11-25