Svenska slott och herresäten 5 vol

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början. Red. Albin Roosval. Stockholm 1909.
4:o. Rikt illustrerad.
Röda samtida skinnband, guldpressad ram och vapen i guldtryck på främre pärm. 5 vol och 3 häften

Småland, Uppland, Skåne, Västergötland, Södermanland.
Häften i Ny följd

Skador, 1 pärm lös.

423852

2016-11-25