"Y-stolen" Hans J Wegner

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HANS J WEGNER, "Y-stolen", stolar, 3 st, Danmark, Carl Hansen & Son Mobelfabrik A/S Odense, ursprungligen formgiven 1950, stomme i bok, flätad sits, delvis märkta, sitthöjd 42, höjd 72 cm

En stol med lagning, sitsar med smärre skador o fläckar, ytslitage

423867

2016-11-25