Jardiniere majolika
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JARDINIERE, majolika, 1800-talets slut, nyrenässans, grön glasyr, med hänklar i form av bevingade lejon, livet godronnerat samt med putto, på tassar, längd ca 36 cm, höjd ca 23 cm
Glasyrnagg
423902
2016-11-25