Dekorornament Kina

Dekorornament Kina
Dekorornament Kina
Dekorornament Kina
Dekorornament Kina
Dekorornament Kina
Dekorornament Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DEKORORNAMENT, 18/1900-tal, Kina, sannolikt jade, skuren med motiv av sjöfågel med näckrosor, ställning av skuret trä med genombruten dekor av växtrankor, höjd ca 16,5, 13,5x8 cm

Mindre skador/bortfall

423978

2016-11-26