Dekorornament Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DEKORORNAMENT, 18/1900-tal, Kina, sannolikt jade, skuren med motiv av sjöfågel med näckrosor, ställning av skuret trä med genombruten dekor av växtrankor, höjd ca 16,5, 13,5x8 cm
Mindre skador/bortfall
423978
2016-11-26