Thure Petersson Norrköping såsskål silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

THURE PETERSSON, såsskål, silver, rokokostil, stämplad THP (Thure Petersson, verksam Norrköping 1925-1969), 1931, invändigt förgylld, höjd 10 cm, fat och skål delbar, vikt ca 418 g

424007

2016-12-13