Tenntallrikar rokoko

Tenntallrikar rokoko
Tenntallrikar rokoko
Tenntallrikar rokoko
Tenntallrikar rokoko
Tenntallrikar rokoko
Tenntallrikar rokoko
Tenntallrikar rokoko
Tenntallrikar rokoko

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st, tenn, rokoko, varav en stämplad Samuel Marnel 1761, (verksam i Stockholm 1748-1775), en stämplad Lars Lundwall 1761(verksam i Jönköping 1761-1780/82), en med otydliga utländska stämplar 1726, diameter ca 22-24 cm

Slitage, repor

424164

2016-11-26