Tenntallrikar rokoko
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TALLRIKAR, 3 st, tenn, rokoko, varav en stämplad Samuel Marnel 1761, (verksam i Stockholm 1748-1775), en stämplad Lars Lundwall 1761(verksam i Jönköping 1761-1780/82), en med otydliga utländska stämplar 1726, diameter ca 22-24 cm
Slitage, repor
424164
2016-11-26