Ljusstakar Nils Eric Justelius
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
NILS ERIC JUSTELIUS (mästare i Eksjö 1820-1866), ljusstakar, 1 par, 1800-talets andra hälft, godronnerad ljuspipa på balusterformat skaft, på fyra kulfötter, höjd 19 cm
Smärre bucklor, något skeva
424169
2016-12-13