Skulptur 1800-tal

Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal
Skulptur 1800-tal

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKULPTUR, troligen Afo, Nigeria, 1800-talets senare del, skuret trä med applikationer i mässing, höjd ca 37 cm
PROVENIENS: Nuvarande ägares morfar, missionären Anders Dahlin, fick denna som gåva omkring 1905

Fötterna med avslag/bortfall

424198

2016-11-26