Oidentifierade konstnärer

Oidentifierade konstnärer
Oidentifierade konstnärer
Oidentifierade konstnärer
Oidentifierade konstnärer

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OIDENTIFIERADE KONSTNÄRER (3): Man i profil som enligt påskrift på ramens baksida föreställer amiralitetsrådet Gustaf Victor Westmark (1788-1834), man i katolsk ämbetsdräkt, 1800-tal samt man i halvprofil 1700-talets andra hälft, alla bär äldre inventarienummer på baksidorna och initialerna C L, samtliga gouache på papper, och med ramar i mässing och trä, den största med yttermått ca 8,5x7,5 cm

Slitage på den från 1700-talet och den föreställan G V Westmark har spräckt glas

424210

2016-11-27